Tartışmalı Yeni Valilik Binası Yükseliyor

Tarih 08 Mayıs 2015, 00:32 Editör AbdulhalikDemir  Okuma: 14299

Çankırı Haberleri  www.haber18.com Kategori Çankırı Valiliği
G
o
o
g
l
e

R
e
k
l
a
m

Tartışmalı Yeni Valilik Binası Yükseliyor

Çankırı Valiliğinin Yeni Hizmet Binası İnşaatı Yükselmeye Başladı

Çankırı Valiliği yeni hizmet binasının yapılmasına ve ödeneğinin çıkması ile birlikte yeri konusunda  çeşitli tartışmalar çıkmıştı.
İlk olarak Kırkevlerde İl Özel idaresinin olduğu alana yapımasına karar verilen daha sonrada yapılan çeşitli tartışmalar sonunda Ankara yolu üzerinde Askeriyeden alınan arazi üzerine yapılmasına karar verildi.

İhalesi geçtiğimiz aylarda yapılan Çankırı Valiliği yeni hizmet binası inşaattı yükselmeye başladı.

Bina Detayları : Tören alanı ve meydanı, açık ve kapalı otoparkı, 400 kişilik konferans salonu, 5 yaş altı çocuklar için yuva, spor merkezi ve sosyal tesisi ile toplam 40 bin m2 kapalı alana sahip olacak Hükümet Konağı Kompleksi Çankırı’nın en prestijli binalarından birisi olarak karşımıza çıkacak.

Hükümet Konağı Kompleksi inşaatı bittiğinde Valilik, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çankırı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü’nü içerisinde barındıracak.

63 bin 508 m2’lik alan üzerine inşa edilecek Hükümet Konağı Kompleksi çevreye duyarlı akıllı bina olup, vatandaş odaklı hizmet anlayışını yansıtan etkin, verimli ve şeffaf kamu hizmetinin sunulmasına imkan sağlayacak
 
 
 
İnşaat Tamamlandığında Aşağıdaki Resimler gibi  Olacak
 
Çankırı Yeni Hükümet Konağı
 
Çankırı Yeni Hükümet Konağı
 
Çankırı Yeni Hükümet Konağı
Google Reklamları

Diğer  Çankırı Valiliği Haberleri

Tuz Mağarasında Speleoterapi Uygulaması

Tuz Mağarasında Speleoterapi Uygulaması Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle, Valimiz Vahdettin Özcan'ı Ziyaret Etti

DSİ, Dereçatı ve İğdir'e Gölet Yapıyor

DSİ, Dereçatı ve İğdir'e Gölet Yapıyor DSİ, Çankırı-Merkez Dereçatı ve Kurşunlu İğdir'e Gölet Yapılıyor
Not: Haber18 sitemizdeki resim yazı ve materyalleri izinsiz alıp yayınlayanlara karşı dava hakkımız saklıdır.( çankırı )